Притежателят на титлата в женското хандбално първенство може да се реши тази събота в Габрово

Вторият мач от Суперфинала на Държавното първенство по хандбал при жените ще се изиграе тази събота в зала „Орловец“.

Повече...

Вицесветовна титла за „Акро-арт“!

Огромен успех постигнаха състезателките на „Акро-арт“ Мирела Косева и Сияна Павлова.

Повече...

Шампионска титла за Косара Ботева

Косара Ботева спечели титлата от Държавното първенство по нощно ориентиране в елита при жените.

Повече...

Историческа шампионска титла за СКГ „Бадминтон“

Габровският клуб по бадминтон постигна най-големия си успех на национално ниво от своето създаване до момента.

Повече...

Тедо Кабакчиев започва битка за световната титла тази събота

Тази събота стартира едно от най-атрактивните първенства на международната федерация по мотоциклетизъм - FIM Super Enduro World Championship, което събира на едно място бързи и мощни мотори, екстремна доза екшън, гигантско количество кал, камъни, пясък и различни по вид препятствия.

Повече...

Тедо Кабакчиев с поредна титла от Републиканския шампионат по ендуро

Тедор Кабакчиев (WINBET Екстрийм Рейсинг, КТМ) остава непоклатим на трона в Републиканския ендуро шампионат.

Повече...

Михаела Цонева с титла на двойки в Истанбул

Пореден престижен успех през сезона постигна габровската тенис надежда Михела Цонева.

Повече...

Воденият от севлиевката Гергана Иванова национален отбор на България извоюва титлата на Европейското

Воденият от севлиевката Гергана Иванова национален отбор на България извоюва титлата на Европейското първенство по баскетбол за жени до 20-годишна възраст, Дивизия "Б".

Повече...

Четвърта шампионска титла за ХК „Бъки“

В годината, в която отбелязва 20 години от своето създаване, ХК „Бъки“ завоюва четвърта титла на страната.

Повече...

Шампионска титла за Маргарита Радева

Състезателката на АК „Орловец 93“ Маргарита Радева стана шампион на България в бягането на 3000 метра с препятствия при девойките до 20 години.

Повече...

„Бъки“ започва битка за шампионска титла в неделя, момичетата очакват подкрепа

Силна подкрепа от страна на габровските любители на спорта очакват тази неделя хандбалистките на „Бъки“, които започват битка за защита на шампионската си титла по хандбал при жените.

Повече...

Шампионска титла и сребро за Ева Петкова

Златен и сребърен медал завоюва топ състезателката на габровския клуб „Орловец 93“ Ева Петкова от проведения в столичната зала „Асикс Арена“ Национален шампионат по лека атлетика на закрито за юноши и девойки под 18 години.

Повече...

Пламен Петков взе титлата и от Националната боксова лига

Боксьорът Пламен Петков завърши годината непобеден на родната сцена. Възпитаникът на треньора Драгомир Тотев от БК „Чардафон“ прибави към титлата си от държавния личен шампионат при мъжете и първото място в категория до 81 килограма в най-новия формат на Българската федерация по бокс - Национална боксова лига Efbet 2018.

Повече...

Руснаците отпразнуваха титлата с Григорий Лепс и "Рюмка водки на столе"

Олимпийските шампиони по хокей на лед отпразнуваха победата си с песен на руската суперзвезда Григорий Лепс, който ще зарадва родните фенове с концерт на 3 ноември в Арена Армеец.

Повече...

Валерия Лозанова: “Това беше последният ми шанс за европейската титла при девойките и трябваше да я взема”

Валерия Лозанова вече е абсолютен шампион на Световния съюз по киокушин (KWU) в категория до 55 килограма при девойките до 17 години. След световната титла, която извоюва в края на миналата година във Варна (втора за нея от първенств

Повече...

Бенита Бенева спечели титлата „Мис Габрово“

Бенита Бенева – ученичка в Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“, спечели титлата „Мис Габрово“.

Повече...

Вековната черница в двора на църквата в село Крамолин - в надпревара за титлата „Дърво с корен 2014”, очаква подкрепа

От 1 октомври стартира гласуването за най-обичано българско дърво в петото издание на конкурса, търсещ историите, които свързват хората с техните любими дървета. Гласуването ще продължи до края на месеца на сайта на фондация „ЕкоОбщност“.

Повече...

Съдии лишиха Янко Янков от вицешампионска титла

И във вдигането на тежести спорни съдийски решения могат да ти отнемат заслужен медал. Тази неприятна констатация установи Янко Янков, който беше ощетен на държавния индивидуален шампионат по вдигане на тежести в Хасково.

Повече...

Вицешампионска титла за Божидара Гатева

С още един сребърен медал за габровската лека атлетика приключиха националните първенства за 2014 година. Последните два шампионата, които се проведоха на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен, бяха за момчета и момичета до 16 години и мъже и же

Повече...

14-годишните състезателки на ХК “Бъки” спечелиха шампионската титла!

14-годишните състезателки на хандбален клуб „Бъки“ са новите шампионки на България. Талантливите възпитанички на треньорите Петя Панчева, Анита Хараланова и Христо Коев потвърдиха статута си на №1 у нас като спечелиха финалния турнир от пър

Повече...

Вицешампионска титла за Християн Стоянов!

Състезателят на АК „Орловец 93“ Християн Стоянов спечели сребърния медал от Националния шампионат по планинско бягане юноши и девойки младша възраст и състезатели под 16 г.

Повече...

Младшата на РК „Янтра” спечели шампионска титла

Състезателите на ръгби клуб „Янтра“ продължават за жънат победи. След юношите старша възраст и тези от младшата триумфираха с титлата от държавното първенство по Ръгби 7.

Повече...

Шампионска титла за старшата на РК „Янтра”

Юношите старша възраст на ръгби клуб „Янтра“ са новите шампиони на България по Ръгби 7! Избраниците на треньора Георги Петков поднесоха титла на Габрово за празника на града, като спечелиха финалния турнир, който се проведе на терен „

Повече...

Поредна титла за Анна, бронз за Гала

Още един златен медал към богатата си колекция прибави състезателката на клуб „Тот Атлет“ Анна Чиприянова. Възпитаничката на треньора Михаил Кьошев спечели шампионския трофей от Националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки стар

Повече...

Ботевград взе титлата от ученическите игри при девойките

Представителят на Ботевград – отборът на ПМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“, спечели златните медали от финалите на ученическите игри за девойки 11-12-ти клас, които се състояха от 8 до 11 май в Габрово.